Nezařazené

Aby balkón nezostal iba skládkou, ale poskytol trendové formy využitia

Moderné domácnosti prichádzajú na to, že by bolo skutočne škoda, pokiaľ by sa mal ich balkónový priestor využívať len ako skládka nepotrebných vecí či ako sušička prádla.
kovové zábradlí
Je síce pravda, že v nejednom prípade je tento priestor rozlohou malý a na prvý pohľad sa možno zdá, že tam toho veľa nevymyslíme, ale čoraz viac reálnych príkladov nás presvedčuje o zaujímavom využití tohto útulného miesta, ktoré poskytuje isté výhody. Pokiaľ má balkón svoju estetiku, poriadok a samozrejme ak disponuje kvalitným bezpečnostným prvkom balkónové zábradlie, môže sa zmeniť na často využívanú plochu k praktickým alebo relaxačným aktivitám.

Vhodné miesto na pestovanie kvetov
V spojení s balkónom mnohých ľudí napadne práve táto idea, respektíve možnosť využitia. A nie náhodou. Nielenže si môžeme vypestovať vlastné kvety, ale takisto budú esteticky zdobiť tento priestor a tvoriť v ňom sympatickú atmosféru. Ale nielen kvety, pestovať môžete prakticky aj bylinky či rôzne plody. Zeminu dáme do zaváraninových pohárov a na balkón, respektíve na jeho stenu môžeme pripevniť držiacu dosku, no a týmto štýlom si dopestovať ľubovoľné bylinky či plody do kuchyne. Poprípade je možné dopestovať ich v plastových fľašiach.
skleněné zábradlí
Príjemný priestor na ranné a večerné posedenie
Zrelaxovať, posedieť, podebatovať pri rannej káve alebo večer po ťažkom dni. Niekedy sa človeku naozaj nechce chodiť na čerstvý vzduch ďaleko od domu a pekne upravený,… niekedy tak stačí zrelaxovať na tomto mieste. Pri káve, zákusku, pri knižke, s hudbou v ušiach, poprípade so známym alebo partnerom. Sú chvíle, kedy nás to priam ťahá do tohto „vyčleneného“ miesta, ktoré však v prípade správneho zriadenia môže byť v podstate najsympatickejším miestom z celého bývania. Aby bolo posedenie a občerstvenie komfortnejšie, môžeme zvoliť a následne sem umiestniť balkónový nábytok, ktorý je zvyčajne menších rozmerov.