Nezařazené

Ušetrite na svetle

Vždy mi veľmi prekážalo, keď som mala niekde tmu. Musím povedať, že som bola vždy naozaj doslova úchylná na svetlo a na všetko, čo s ním bolo spojené. Vôbec nezáležalo na tom či to boli lampy, lustre, alebo jednoducho čokoľvek. Môj manžel sa mi stále posmieval, že musím mať doma ako v Las Vegas. Práve http://www.motorkari.cz/tema/%3Ft%3D72564 preto, že mi všade vždy blikali rôzne svetielka. Nemusím asi hovoriť, že moja spotreba elektriky bola enormná. Takže sa na mňa môj manžel jedného dňa nahneval a povedal, že buď si nájdem nejakú alternatívu, kedy budú svetielka míňať menej, alebo ich jednoducho všetky poberie preč. Asi je jasné, že som sa môjho svetla tak ľahko vzdať nechcela.

žárovky

Nájsť alternatívu? To sa síce ľahko povie, ale oveľa ťažšie sa to robí. Nájsť alternatívu osvetlenia, ktoré by svietilo dostatočne veľmi, ale zároveň by, ako sa hovorí, nežralo toľko energie, je naozaj obtiažne. Ja som sa však nevzdávala. Bola som mojim svetielkam verná a preto som vôbec neplánovala, že môjmu manželovi ustúpim. Chcela som mať doma vysvietené. Len so svetlom som sa cítila úplne v bezpečí. Mal však pravdu a musela som nájsť niečo, čo by más šetrilo. Nás a hlavne naše peňaženky, ktoré teda poslednú dobu skutočne zívali prázdnotou.

světla

Našťastie som však v čase najväčšieho zúfalstva našla alternatívu v podobe led žiarovky e27. Začalo to možno takto minimalisticky, no prešlo to do toho, že som všetky svetlá v byte vymenila za tento typ osvetlenia. Prečo? Pretože práve toto osvetlenie spĺňalo atribúty, ktoré som od svetla očakávala ja, ale aj môj manžel. Malo úžasne nízku spotrebu, no extrémne vysokú svietivosť. Bolo nám k dispozícii naozaj veľmi veľa možností a z toho som mohla byť iba nadšená a nič viac. Človek by si pomyslel, že je to oveľa ťažšie. No takto sme dospeli k záveru, že je naozaj jednoduché ušetriť na svietení. Hlavne, keď máte k dispozícii takúto perfektnú alternatívu.