Podnikanie

Likvidácia spoločnosti v procese

Stáva sa, že mnohoročné podnikateľské aktivity nadobudnú obdobie, kedy neprosperujú, alebo sa konatelia z iných dôvodov rozhodnú podnikanie ukončiť. V niektorých prípadoch je to rozbehnutie iného biznisu, odcestovanie do inej krajiny, odchod do dôchodku a podobne. Likvidácia sro Ezmluva.sk je spoločnosť, ktorá poskytuje poradenstvo začínajúcim podnikateľom. Zameriavame sa na prevádzkovanie účtovníctva a daní v jednotlivých firmách. Okrem toho, naša advokátska kancelária, kde pôsobí tím profesionálnych odborníkov v danej oblasti, sa venuje aj samotnej likvidácií jednotlivých spoločností?

ukončenie podnikania

Čo to znamená? Ak máte záujem u ukončenie vášho podnikania, pomôžeme vám s celým procesom a vaše rozhodnutie dotiahneme do konca. Vytvoríme všetky potrebné podklady a dokumenty pre prislúchajúce úrady bez toho, aby sme vás oberali o váš čas. Takže vy sa môžete venovať inej pre vás zmysluplnej činnosti, bez toho, aby ste si lámali hlavu, čo všetko potrebujete podpísať a pripraviť pre ukončenie vášho podnikania. Nepotrebujete študovať zákon, ktorý hovorí o danom procese, pretože sme tu v tomto ohľade pre vás s našimi kompletnými službami.

zatvorenie biznisu

Likvidácia spoločnosti je pomerne zdĺhavý proces, ktorý trvá v rozmedzí 6 až 12 mesiacov. Likvidácia spoločnosti zahŕňa aj účtovnú závierku a daňové priznanie. K likvidácii spoločnosti dochádza v deň, kedy je spoločnosť vymazaná z obchodného registra, čomu predchádza celá séria jednotlivých krokov, ktoré je potrebné a nevyhnutné dodržať. Prvým krokom likvidácie spoločnosti je zápis likvidátora do obchodného registra.

Ak si prajete zodpovedať určité otázky týkajúce sa likvidácie spoločnosti, neváhajte nás osloviť s vašimi dotazmi, na ktoré vám radi zodpovieme. Oboznámime vás o vstupe do procesu likvidácie a vysvetlíme celý chod tohto procesu. Likvidácia sa v prípade daňových nedoplatkov predlžuje a jej trvanie presahuje polročné obdobie. K zrušeniu spoločnosti môže dôjsť aj iným spôsobom ako práve likvidáciou.