Technika

Technika dýchania

Kyslík je pre nás neoddeliteľnou súčasťou, ktorý potrebujeme na to, aby sme žili. Vedeli ste o tom, že existuje technika dýchania, ktorá prospieva nášmu telu?

yoga-3053488_1920

Technika dýchania

Je samozrejmé, že ak nepríjmeme jedlo a tekutinu niekoľko hodín, nášmu telu to nevadí. Ak by sme však nepríjmali kyslík, prišli by sme do pár minút o život. Pre fungovanie nášho organizmu je potrebný kyslík, bez ktorého by sme nevedeli žiť. Vedeli ste o tom, že aj dýchanie má svoju techniku? Dýchať správne je totiž potrebné! Čuduj sa svetu pri nesprávnom dýchaní je možné, že si koledujeme o to, že nám bude dožičená nejaká choroba.

Správne dýchať by sme mali aj počas výkonu svojho pracovného času. Je známe, že ľudia, ktorí vykonávajú sedavú prácu, by mali počas svojej prestávky otvoriť okno a urobiť zopár nádychov a výdychov, ktoré zmiernia stres v práci. Výnimkou nie sú ani zamestnanci, ktorí pracujú voľne na nohách. Samozrejme, že aj pre nich platí, aby si urobili počas pauzy zopár nádychov a výdychov na čerstvom vzduchu. Uvoľnia tým stres a naberú energiu, ktorú potrebujú pri výkone v práci, obzvlášť ak pracujú manuálne. 

relaxation-3065577_1920

Začnite relaxovať

Relaxovať znamená uvoľniť sa a zabudnúť na všetko čo nás v našom živote stresuje. Aby sme začali s relaxovaním, potrebujeme ticho a pokoj.. Najlepšie je, ak sa človek, ktorý chce relaxovať zavrie do izby a otvorí okno, aby sa izba vyvetrala. Potom si pripravíme vonné sviečky s jemnou arómou, ktorá nás nebude rušiť, ale ukľudňovať. Ľahneme si na posteľ a dáme sa do polohy ľahu na chrbte, nohy si podložíme a pod hlavu si môžeme dať vankúš, aby nás nič netlačilo a nevyviedlo z koľaji.. Ak už ležíme ruky si dáme vedľa tela a začneme pomaly dýchať..

Je podstatné, aby sme sa nenechali myšlienkami uniesť späť do reality, ktorá nám neprispeje k uvoľneniu. Ak je možné, môžeme si stiahnúť aj relaxačné videá, ktoré sú presne určené na to, aby si telo oddýchlo a vy sa tak uvoľnili. Skúste to aj vy a uvidíte, že to stojí zato. Bude sa vám lepšie dýchať a nebudete v strese. V dnešnej dobe sa stresu nedá vyhnúť, ale aspoň na pár minút relaxovať sa oplatí!