Produkty

Viete, čo je matcha?

Mnohí z vás už o tomto čaji určite počuli. Portál totalvital.sk vám ponúka na výber široký sortiment týchto zelených „zázrakov“. Viete však, aké účinky má matcha Totalvital na ľudský organizmus a prečo by sme ho mali pravidelne piť? Hoci sa o nej začalo hovoriť relatívne nedávno, s ľuďmi sa spája už viac ako 1000 rokov. Matcha je bohatá na veľa prírodných vitamínov ako sú napríklad minerály, vitamíny, horčík, zinok, draslík, železo, proteíny, vápnik, antioxidanty a vlákninu, ktorá napomáha zmierniť problémy pri trávení a vylučovaní. Má teda blahodarné účinky na naše zdravie.

matcha drinking

Cholesterol a tehotenstvo

Tento druh zeleného čaju by mali piť ľudia, ktorí majú problémy s cholesterolom – pomáha totiž znižovať jeho hladinu v organizme. U tehotných žien podporuje zdravý priebeh tehotenstva.

Chudnutie

Po pôrode vám zas podá ruku pri zhadzovaní kíl navyše, keďže pomáha nakopnúť metabolizmus a tuky spaľuje 4-krát rýchlejšie. Ba čo viac, vzhľadom na nula percent kalórií váš organizmus zbytočne nezaťaží. Pitím čaju každý deň sa zrýchli spaľovanie kalórií a nadobudnete oveľa viac energie.

čaj matcha šálka

Krása

Čaj matcha pomáha udržiavať vašu pokožku zdravú, prirodzene lesklú a žiarivú. Keďže disponuje mnohými antioxidačnými účinkami, stará sa aj o vaše zuby a ďasná a chráni ich pred škodlivými voľnými radikálmi.

Stres a emócie

Aminokyseliny čaju matcha vás zbavia stresu, no nenavodia vám pocit ospalosti, práve naopak. Vyčistia vám myseľ, aby ste sa mohli lepšie sústrediť, budete sa cítiť pohodovo a ak trpíte depresiami, znižuje ich prejavy. Je to zároveň skvelý zdroj energie, a preto sa odporúča piť ho pred aj po tréningu. V porovnaní s kávou, ktorá organizmus síce môže prebudiť, no skôr ho odvodní, matcha čaj nemá na ľudský organizmus žiadne nepríjemné vedľajšie účinky a vďaka svojim antioxidačným účinkom zbavuje telo toxínov. Tak neváhajte a navštívte náš e-shop totalvital.sk a vyberte si zdravý život, vyberte si matchu.