Nezařazené

Vidíme už iba hotový výrobok, ale zložiť ho treba z mnohých menších častí

Výroba stavebných dielov a všetkých nutných súčastí budov je podriadená diktátu trendov v architektúre, ktoré sa menia a vyvíjajú takisto ako je to v obliekaní. Trendy stavania spred niekoľkých desaťročí už nespĺňajú kritériá modernej doby, preto sa prispôsobujú nárokom súčasného života a zmeny sa nevyhýbajú ani používaným materiálom.

Kovanie a zámok sú súčasťou dverí

Drevo či oceľ zostávajú aj naďalej obľúbené materiály, no k nim sa pridal hliník, ktorý nastolil trend moderných fasád, v kombinácii so sklom sa stal preferovanou metódou ako upraviť fasády moderných stavieb, nech už sa bavíme o obytných domoch, administratíve, priemyselných stavbách či akýchkoľvek iných budovách, všetky sa projektujú na základe nadčasovosti materiálov a ich dlhej životnosti spolu s nenáročným spôsobom udržiavania a ošetrovania. Dizajnové možnosti hliníka sú nesporné a s tým súhlasia aj architekti a dizajnéri, ktorí stavby navrhujú.

Tvorba architektúry musí brať do úvahy viacero aspektov materiálu, z ktorého má v pláne stavať budovy, aby spĺňali náročné kritériá čo sa týka tepelnej izolácie, protipožiarnej odolnosti či šetrnosti k životnému prostrediu a podobne. Spoločnosť LM-MONT sa venuje výrobe a realizáciám stavieb nielen na Slovensku, svoje konštrukčné systémy dodáva na diela vo svete, ktorých už má na konte veľa. Hliníkové konštrukcie patria do ich portfólia, dvere, okná, zasklené steny a fasádne systémy sú dôkazom ich vysokej kvality.

Aj dvere môžu byť výraznej farby

Hliníkové dvere sa stali súčasťou moderných priestorov, ich variabilita a dizajnové možnosti sú veľmi široké, čo dovoľuje dizajnérom pohrať sa s nápadmi a vytvárať originálne prvky. Krídla dverí z hliníka môžu mať rám a ten sa vyplní sklom, no okrem základných častí dverí ako sú závesy, kovanie, zámok, madlo alebo kľučka je potrebná aj čelná záslepka s označením DRM80-EC lmmont.sk, ktorá patrí medzi dverové a montážne profily. Vyrába sa z hliníka a môže byť povrchovo upravená v type alinox alebo strieborný elox, jej rozmer je 815x35mm a je jednou z mnohých dôležitých súčastí kvalitného výrobku.